1.pusgada pasākumi

ProjektiLatvijas skolas soma

1.pusgada pasākumi

Projekta “Skolas soma” 1.pusgada 2020./2021.m.g. pasākumu apraksti.

 

25.septembris. 3.-4.klasei. Koncertlekcija. Vīru kopa “Vilki”.

Piedāvātās programmas pamatmērķis ir veicināt Latvijas skolās patriotismu un nacionālās identitātes sajūtu. Programmā skanēs  latviešu karavīru dziesmas ar attiecīgā laika mūzikas instrumentiem (kokles, ģīgas, dūkas, bungas, stabules, harmonikas, ģitāra, cītara, mandolīna, akordeons) mijas ar vēsturiskiem stāstījumiem par karavīra apģērbu, ieročiem, mūzikas instrumentiem, kaujas taktiku, kultūras un atpūtas dzīvi. Papildus stāstījumiem un dziesmām uz ekrāna ar videoprojektoru tiek demonstrēti gan arheoloģiskā materiāla atdarinājumu tuvplāni, gan 20.gs. latviešu karavīra gaitas fotoattēlos. Vīru kopas “VILKI” dalībnieki koncertlekciju laikā ir tērpušies arheoloģiskajos tērpos.

 

8.oktobris. 6.-7.klasei. Koncertlekcija. “Deja, balets un mūzika cauri gadsimtiem”, M.Abaroniņš.

Programmas laikā skolēni tiks iepazīstināti ar deju un mūzikas vēsturi cauri mūsdienīgām skaņdarbu aranžijām, spilgtu vizuālo prezentāciju un dažādiem mūzikas instrumentiem, aizraujošajām baleta dejām, tenora ārijām, muzikālām atrakcijām. Koncerts tiks veidots kā muzikāls ceļojums ar vairākām pieturām, sākot ar viduslaikiem un beidzot ar mūsdienu avangardu. Koncerta laikā tiks izmantota prezentācija uzskates materiāliem.

 

12.oktobris. 1.-2.klasei. Izrāde “Slinkums”, rež.T.Treinis.

Trīs draugiem skolā tiek uzdots uzdevums, diemžēl ne visi no viņiem ir tik čakli, lai to izpildītu, taču viņiem tiek dota otra iespēja. Slinkākais no draugiem piedāvā iespēju pārējiem doties uz Sliņķu zemi. Tā ir vieta, kur pašam it nemaz nav jāpiepūlas, tur ir spilvens, kas mācās tavā vietā, ēdiens, kas pats apēdās un sporta stundās notiek treniņi slinkošanā. Šī pasaule šķiet ļoti kārdinoša, tā var sevī ievilkt un vairs nelaist vaļā. Slinkums kādreiz piemeklē ikvienu no mums un ir pat veselīgi dažkārt paslinkot, bet ir jābūt uzmanīgiem, jo pārāk ilga slinkošana ir kaitīga veselībai un prātam.

Režisoru Tomu Treini teātra mazākie skatītāji iepazinuši caur viņa iestudēto  izrādi bērniem “Pagalms atdzīvojas”, kas ar lieliem panākumiem tika izrādīta 2019. gada Valmieras vasaras teātra festivālā.

    

27.oktobris. 5.klasei. Izrāde “Klusētāji”, rež. J.Znotiņš.

Izrāde “Klusētāji” ir par cilvēku vienaldzību un tās drūmajām sekām. Kāpēc bieži vien izvēlamies klusēt, kad patiesībā būtu vajadzējis iesaistīties un runāt? Vai tiešām runāšana vienmēr ir sudrabs un klusēšana – zelts?

Trīs jauni cilvēki – Santa, Krišjānis un Ikars – atcerēsies piedzīvoto un pastāstīs par kādu satraucošu notikumu, kas ar viņiem atgadījies laikā, kad viņi mācījās vienā klasē. Viss izvērstos citādi, ja viņi izšķirošā brīdī nebūtu izvēlējušies klusēt.
    

30.novembris - 14.decembris.  10.-12.klasēm (katra klase klausās savā laikā). Apvienības "Kvadrifrons" klausāmizrāde "Rolanda dziesma".

Izrāde “Rolanda dziesma” balstīta tāda paša nosaukuma franču viduslaiku eposā, kurā poētiski aprakstīta karavadoņa Rolanda un viņa karaspēka sagrāve cīņā ar baskiem. Eposs sastāv gandrīz tikai no kaujas ainām, kas bagātas ar asinīm un iekšējiem orgāniem. Galu galā, tieši šādā veidā īsti bruņinieki risina problēmas – gan personiskās, gan valstiskās, gan ar ticības jautājumiem saistītās.

KVADRIFRONA versijā eposa darbība pārcelta uz mūsdienu Latviju - asiņainajā sadursmē iesaistās nevis franču un basku karaspēki, bet gan Latvijas lauku kori, kas cenšas pārspēt viens otru talantā un viltībā, lai nokļūtu Rīgā, Dziesmu svētku noslēguma koncertā. Izrāde - tāpat kā vecfranču eposs - vēsta par negantu cīņu naida izraisītas konkurences vārdā, kuras vēsturiskais pamatojums jau sen zudis pagātnes muklājos.

  

9.decembris un 15.decembris. 1.-3.klasēm. Apvienības "Dirty Deal Teatro" tiešsaistes izrāde Zoom platformā "Misija: Zeme".

2118. gadā Elizabete un Jānis ir retie uz planētas Zeme vēl izdzīvojušie cilvēki, kas nolēmuši kosmosa kuģī doties prom uz citu galaktiku un meklēt jaunas mājas. Zeme ir palikusi neapdzīvojama, to skārušas dažādas ekoloģiskas nelaimes, resursi ir izsīkuši un dzīvā daba vairs nevar pastāvēt. 

Izrādē “Misija Zeme” tiek sapludināta zinātne ar fantāzijas pasauli, tā rosina radoši un atbildīgi domāt par vidi, kurā dzīvojam. Bērni kopā ar abiem pētniekiem izzinās mūsu planētas rašanās noslēpumus un gatavosies doties kosmosa misijā, bet saskarsies ar magnētiskajām vētrām, skābajiem lietiem, kiberērgļa uzbrukumiem, risinās problēmas ar kosmosa kuģi un citus negaidītus sarežģījumus.

     

15.decembris. 8.-9.klasei. Tiešsaistes koncertlekcija. “Šausmas operā”, M.Abaroniņš un J.Ķirsis.

“Šausmas Operā” ir komiska, atraktīva un izglītojoša koncertprogramma, kurā uz skatuves ar klausītājiem satiekas divu dramatisku balsu īpašnieki - tenors un kontrtenors (Mikus Abaroniņš un Jānis Ķirsis), lai kopā parādītu, kādas “šausmas” var likt sajust stipras un skanīgas operas balsis, kas ļauj uzzināt par operas skanējuma nozīmi tās dramaturģiskā stāsta atklāšanā, tā ļaujot labāk izprast operu, kā arī ļaut iepazīt balss skanējuma daudzveidību. Koncertā skanēs dažas no slavenāko operu ārijām, visu to noslēdzot ar kādu populārās mūzikas dziesmu, kas iegūst pavisam pārsteidzošu skanējumu, ja izdziedāta operas manierē.

Starp citiem skaņdarbiem programmā skanēs Žorža Bizē operas “Karmena” fragmenti, Dž. Rosīnī “Kaķu duets”, neapoliešu tautasdziesma, latviešu komponistu K. Lāča un R. Paula dziesmas.